Tevbe Suresi Son İki Ayetinin Sırrı (Cübbeli Ahmet Hoca Efendi) (dindargenclik.org)

Yapılan rivayete göre,Resulullah (S.A.V.) buyuruyor ki:Kim bulunduğu günde Tevbe suresinin sonundaki iki ayeti okursa,o gün ölmez.Başka bir rivayette ise ”O gün öldürülmez.”Diğer bir rivayette ”O gün ne öldürülür, ne de madeni bir aletle yaralanır.”Geceleyin de okusa yine böyledir. Tavsiye edilen sabah ve akşam okunmasıdır

Salihlerden bir kısmı bu hadisi hatırlayarak hastalandıkları veya kendilerini böyle sandıkları zaman okumuşlardır.Yetmiş yaşında bulunurken bu ayetlere devam ettikleri için yüz,yüz yirmi yaş yaşamışlardır.Allah onların ruhunu almak istediğinde,rüyalarında Peygamber (S.A.V) Efendimizi görürler Peygamber (S.A.V.) onlara ”Bizden daha ne kadar kaçacaksın?!”diyerek uyarıda bulunur.Bunun üzerine onlar da iki ayeti okumayı terk ederler ve böylece ölürler.

Okumak isteyen arkadaşlar olursu tevbe suresinin son 2 ayetini buraya ekliyorum dileyen arkadaşlar burdan okuyabilir

Bismillahirrahmanirrahim

Le kad caeküm rasulüm min enfüsiküm azızün aleyhi ma anittüm harısun aleyküm bil mü’minıne raufür rahıym 

128. ayet

Meali: Andolsun, size kendi içinizden öyle bir peygamber gelmiştir ki, sizin sıkıntıya düşmeniz ona çok ağır gelir. O, size çok düşkün, mü’minlere karşı da çok şefkatli ve merhametlidir.

Fe in tevellev fe kul hasbiyallahü la ilahe illa hu aleyhi tevekkeltü ve hüve rabbül arşil azıym 

129.ayet

Meali: Eğer yüz çevirirlerse de ki: “Bana Allah yeter. O’ndan başka hiçbir ilâh yoktur. Ben ancak O’na tevekkül ettim. O, yüce Arş’ın sahibidir.”

dindargenclik.org

  1. alpergclu bunu dindargenclik kullanıcısından yeniden blogladı
  2. dindargenclik bunu gönderdi
-->